اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

عضو آشنا
    صلوات : 14 دلنوشته : 1
    گفته بودم چو بیایی غم دل با تو بگویم/چه بگویم که غم از دل برود چون تو بیایی
    نوشته : 27 تشکر : 0
    مورد تشکر: 14 در 8 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    وبلاگ :
    یا حکیم آنلاین نیست.

هر دانه رأی شما مشتی بر دهان دشمنان اسلام است (قسمتی از وصایای یک نوجوان شهید)

بسم الله الرحمن الرحیم
    قال امیر المومنین علیه السلام:
    ایها الناس ان الموت لا یفوته المقیم و لایعجزه الهارب لیس عن الموت محیص و من لم یمت یقتل و ان افضل الموت القتل، والذی نفسی بیده لالف ضربه بالسیف اهون علی من میته علی فراش.
    حضرت علی علیه السلام فرمود:
    ای مردم همانا ایستادگان و فراریان را از مرگ گریزی نیست و هر کس به مرگ طبیعی نمیرد کشته می شود و شهادت بهترین مرگ است و سوگند به خدایی که جانم در دست اوست، هزار ضربه شمشیر آسانتر است بر من از مرگ در بستر.
    وسائل الشیعه، ج11، ص8، حدیث12

روز 8 آبان‌ماه هر سال را به یاد حماسه‌آفرینی نوجوان شهید، محمدحسین فهمیده، شهید 13 ساله‎ای که امام خمینی (رحمت الله علیه) او را رهبر خود نامید به نام روز نوجوان و روز بسیج دانش‌آموزی گرامی می‌داریم. پیرامون زندگی‎نامه کوتاه و پربار شهید فهمیده بارها گفته‎ایم و شنیده‎ایم. حماسه‎آفرینی‌اش را سینه به سینه برای یکدیگر تعریف کرده‌ایم؛ هر چند که هنوز هم ابعاد ناشناخته‎ای در نیت الهی و عمل خداجویانه این شهید گران‌قدر از لحظه ورود به جبهه تا شهادتش وجود دارد که جای بسی تحقیق و سخن است.

در این میان، سال‌های دفاع مقدس ما، نوجوانان زیادی را به خود دیده که فداکاری هر کدام جای تأمل دارد و اینکه این نوجوانان با سن کم خود چه‎ها دیده‎اند که امامشان به آن‏ها می‌گوید: «شما یک شبه ره صد ساله را رفته‌اید.» شهید حسین رشیدی‌فر یکی از این شهدای نوجوان است که در سن 16 سالگی به شهادت رسیده است. شهید حسین رشیدی‌فر در 20 اسفند سال 1349 مطابق با اول محرم سال 1390 در استان تهران چشم به جهان گشود و در 18 ماهگی به همراه خانواده به یزد رفت. او در مهر سال 55 وارد دبستان شد.

هنوز 2 سال از دوران تحصیلش نمی‌گذشت که انقلاب شکوهمند اسلامی در سال 57 اوج گرفت. وی با اینکه 8 سال بیشتر نداشت در تمام تظاهرات‌، بچه‌های هم‌سن و سال خود را بسیج می‌کرد و در سراسر کوچه با هم شعارهایی علیه حکومت شاه سر می‌دادند. با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، شهید حسین رشیدی‌فر با شنیدن اخباری از جنایت صدام و بعثیان، با اینکه 10 سال و چند ماه بیش نداشت، هوای جبهه را در سر می‌پروراند.

وی پس از پایان دوره تحصیلی مقطع ابتدایی، برای ادامه تحصیل در مهر سال 60 در مدرسه راهنمایی «مدرس» شروع به تحصیل کرد و در این زمان در کلاس‌های آموزش‌ نظامی نیز شرکت می‌کرد. شهید رشیدی‌فر در سال دوم راهنمایی پس از گذراندن حدود 4 ماه از کلاس‌های نظامی توانست در 20 دی‌ سال 62 از مادرش رضایت‌نامه اعزام به جبهه را بگیرد.

تاریخ تولد شهید رشیدی‌فر در شناسنامه سال 49 قید شده بود که به سال 45 تبدیل شد و با بسیج دانش‌آموزی راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد.
    وی پس از 2 ماه خدمت در جبهه به منزل بازگشت و تا پایان سال تحصیلی در استان یزد ماند. سال 63 در مدرسه رزمندگان برای کلاس سوم راهنمایی ثبت‌نام کرد اما دائماً می‌گفت: «زکات جسم ما، حضور سالی 3 ماه در جبهه است.» تا اینکه دوباره عازم جبهه شد و در 15 مرداد سال 64 در عملیات قدس 5 در منطقه هورالعظیم به درجه شهادت نائل آمد.

وصیتنامه نوجوان شهید حسین رشیدی‌فر
    بسم‌الله‌ الرحمن الرحیم
    اللهم اجعل محیای محیا محمد (صلی الله علیه و آله) و آل محمد(صلی الله علیه و آله) و مماتی ممات محمد (صلی الله علیه و آله) و آل محمد(صلی الله علیه و آله) با سلام و درود بر آقا امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، یاری کننده رزمندگان در جبهه و با سلام و درود بر نایب بر حقش امام خمینی (رحمت الله علیه) و با سلام و درود بر ارواح طیبه پاک شهدا از بدر رسول‌الله (صلی الله علیه و آله) تا بدر روح‌الله.

به عنوان وظیفه شرعی که هر فرد مسلمان باید وصیت‌نامه بنویسد، وصیت‌نامه خود را با نام خدا آغاز می‌کنم. اینک بار دیگر انصار و عشاق حسینی (علیه السلام) می‌روند تا عاشورایی دیگر برپا کنند تا باشد که خفتگان بیدار شده و حسین زمان خود را دریابند و به فراز «هل من ناصر ینصرونی‌اش» لبیک گویند.
    ای ملت مسلمان ایران هوشیار باشید که دشمنان اسلام در کمین شما هستند و می‌خواهند شما را با اسلام بیگانه کنند.

ای ملت مسلمان ایران! بدانید که ما رزمندگان اسلام پای برگه‌های رأی انتخابات ریاست جمهوری را با خون خویش امضا می‌کنیم و از شما می‌خواهیم که در انتخابات شرکت گسترده نمایید؛ هر دانه رأی شما مشتی بر دهان دشمنان اسلام است.

ای ملت مسلمان! مسئله جنگ را فراموش نکنید. ای ملت قهرمان، امام حسین (علیه السلام) زمان خود را تنها نگذارید و مانند مردم کوفه نباشید.

ای دانش‌آموزان عزیز! مسئله درس خود را فراموش نکنید و اگر توانایی جبهه رفتن را داشتید به جبهه‌ها بیایید و بر علیه کافران بعثی بجنگید.

ای مادر عزیزم! از شما خواهش دارم که فرزند حقیر خویش را حلال کنید. مادر جان گرامی! می‌دانم که چه زحمت‌هایی برای من کشیده‌اید و اگر تا آخر عمر خواسته باشم زحمات شما را جبران کنم، نمی‌توانم.

مادر جان عزیزم! از شما خواهشی دارم و آن این است که برای فرزند گناهکار خویش حلالیت بطلبید و هر کسی طلبی را از من دارد به او بپردازید و به تمام فامیل و دوستان بگویید که هیچ‌گونه ناراحت نباشید و از آنها بخواهید من گناهکار را حلال کنند.

در پایان از خداوند منان می‌خواهم که صبری جمیل به شما عطا بفرماید.

والسلام؛ روز سه‌شنبه 15 مرداد64

منبع: سایت مرز شهادت
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع